همانطور که می دانید بدن انسان پس از فعالیت زیاد و طولانی در طی روز نیاز به ریکاوری دارد تا قوای جسمی و روانی خود را حفظ کند، این روز ها که فعالیت روزانه تمام افراد جامعه زیاد شده و مردم مجبور به تحمل خستگی زیادی هستند، بدون شک یکی از موثرترین روش ها برای از بین بردن خستگی و بدست آوردن دوباره انرژی استفاده از جکوزی است. در کل خاصیت جکوزی این است که با ماساژ درمانی داخل آب، انرژی از دست رفته تان را به شما بازگرداند. ماساژ درمانی جکوزی به این گونه عمل میکند که هنگامی که فرد درون جکوزی قرار میگیرد،  آبی که که از فواره های درون جکوزی با فشار خارج میشوند به بدن فرد برخورد کرده و باعث ماساژ دادن عضلات و ماهیچه ها و همچنین کاهش استرس و ریلکسیشن می شود.

جکوزی (Jacuzzi) نام شرکت آمریکایی است که بنیانگذاران این شرکت برادران جکوزی بودند و اولین محصول این شرکت وان حمام با جت‌های آب ماساژدهنده بود و به همین دلیل نام جکوزی بر روی این محصول باقی ماند ومعروف شد.

جکوزی غالباً بصورت حوضچه ای دایره، مربع، مستطیل و یا سایر اَشـکال هندسی و غیـر هنـدسی هستند که آب گــرم و یا آب سرد موجـود در آن با فشـار بالایی که توسط الکتروپمپ جـت ایجاد شده توسط بلـوئِـر، با هوا مخلوط و از طریق نازلهای جــت به درون حوضچه هـدایت میشود.

ساخت جکوزی

ساخت انواع جکوزی

انواع جکوزی

جکوزی در انواع، پیش ساخته و ساخت در محل وجود دارند و متناسب با نیاز و محل اجرا هر کدام از ان ها قابل طراحی و استفاده اند و هر نوع جکوزی در ابعاد و اشکال مختلف مانند یکنفره یا چند نفره موجود اند. ظرفیت جکوزی، متفاوت است و بر اساس سفارش کاربر ساخته می شود.

جکوزی های پیش ساخته دارای مزایایی همچون وزن سبک و قابل حمل بودن، مقاومت بالا در برابر گرما و نور،ضد جلبک و ضد خزه، نصب در مدت زمان ۷ روز و… می باشد. این نوع جکوزی ها در مکان هایی که فضا محدود است بهترین جایگزین برای ساخت جکوزی استخری می باشد.

جکوزی های استخری برای ساخت نیاز به مدت زمان بیشتری دارند و همچنین مانند جکوزی پیش ساخته قابل حمل نمی باشند. آب درون این جکوزی ها بهتر قابل تصفیه می باشد و البته حالت لوکس هم به خانه می دهد. در کل از نظر هزینه تفاوت آنچنانی میان این دو وجود ندارد و هر دو جکوزی در یک رنج قیمت قرار دارند یعنی تنها تفاوت آن‌ها، مراحل اجرا و نصب آن‌ها است که یکی زمان بر و دیگری احتیاج به زمان کمی دارد.

تاسیسات جکوزی

جکوزی ها همانند استخرها نیازمند تصفیه خانه، گردش آب و لوله کشی و بویلر برای گرم کردن آب هستند. در خصوص لوله کشی جکوزی ها عدم توجه به قطر لوله های انتخابی در اجرای تاسیسات جکوزی سبب می شود تا فشار در لوله ها مناسب نباشد و عمل ماساژ جکوزی به خوبی انجام نشود. همچنین پمپ گردش آب بکار برده شده درجکوزی باید قابلیت به غلبه بر افت فشار های ایجاد شده در مسیر آب و تامین دبی مورد نیاز را داشته باشد. در جکوزی ها می توان از پمپ های دو سرعتی استفاده کرد که پمپ با سرعت پایین، برای ماساژ ملایم و به گردش در آوردن آب در حین فیلتر کردن آب و سرعت بالا برای ایجاد جریان پرفشار آب مورد استفاده قرار می گیرد.

جکوزی ها ممکن است مجهز به خط تخلیه اصلی، اسکیمر یا هردوی آن ها باشند. معمولا در جکوزی ها اسکیمر به صورت یک واحد جداگانه و همچنین قابل حمل ساخته شده و در لبه کاسه جکوزی قرار می گیرد و در بعضی از جکوزی های پیش ساخته، اسکیمر مجهز به یک فیلتر فشنگی است. برخی از اسکیمرهای استخرها نیز شامل شیر کنترل سطح آب و واحدهای کلر زنی خودکار هم هستند.

مراحل اجرای جکوزی

مراحل اجرای جکوزی توسط معماران شامل طراحی نقشه، اجرای لوله کشی، ساخت و جایگذاری رینگ ها، ساخت وان و نازک کاری و سرامیک کاری می باشد.

لوله کشی جکوزی شامل سیستم تصفیه آب، سیستم گرمایشی و سیستم ماساژ است و سایز لوله و سرعت آب در آن از اهمیت بالایی برخوردار است.

در مرحله ساخت و جایگذاری رینگ ها، یک رینگ جهت جت های بالا و یک رینگ جهت جت های پایین نیاز است که این رینگ ها از جنس های مختلفی ساخت می شوند.

در ساخت وان جکوزی یک پله یا پاشویه بکار گرفته می شود تا افرادی که از آن استفاده می کنند بتوانند بر روی آن بنشینند و بتوانند راحت تر توسط آب ماساژ دریافت کنند.

در مرحله اخر هم باید عمل نازک کاری یعنی سیمانکاری و آب بندی انجام شود و بدن جکوزی سرامیک کاری شود. این عملیات ها علاوه برافزایش دوام و پایداری جکوزی، تا حد قابل توجهی در زیبایی جکوزی هم تاثیر گذار می باشند.

آکام استخر بعد از سالها کسب تجربه در صنعت تخصصی تصفیه آب، طراحی و ساخت مجموعه های کوچک و بزرگ آبی و  ساخت استخرهای خانگی و عمومی با تیمی حرفه ای حاضر به ارائه خدماتی همچون ساخت جکوزی می باشد. ما بر این باوریم طراحی و ساخت استخر، جکوزی و سونا در تخصص ماست و “غرق شدن در لذت شنا ارمغان ما برای شما” خواهد بود.

راه های ارتباطی با آکام استخر:

تهران – شهرک غرب -بلوار دادمان -بلوار درختی -خ سپهر -خ گلبرگ سوم -مجتمع تجاری یادگار – طبقه اول واحد 32

دفتر :021-88371983

دفتر :021-44692280

همراه :09120212235

همراه :09125508969